Dofinansowanie dla firm w małopolsce

Ruszył nabór dla przedsiębiorstw, którze planują zainstalowanie urządzeń do wytwarzania energii z odnawialnych źródeł energii (OZE) na swoje potrzeby lub wspierają rozwój budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Składanie wniosków potrwa od 31 maja do 28 sierpnia 2018. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest zwiększenie efektywności energetycznej o co najmniej 25 % energii końcowej.

Pierwszym krokiem w staraniu się o tą dotację jest wykonanie audytu efektywności energetycznej. Nasi eksperci spełniają odpowiednie wymogi i są wpisani do centralnego rejestru wykonawców charakterystyki energetycznej budynków.

Z unijnej dotacji małopolscy przedsiębiorcy mogą sfinansować m.in. przebudowę linii produkcyjnych na bardziej efektywne energetycznie, ocieplenie obiektu, wymianę okien i drzwi zewnętrznych lub przebudowę systemów grzewczych czy zakup i montaż jednostek wytwarzających energię w oparciu o OZE oraz instalację urządzeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania danej jednostki OZE.

W przypadku budynków pasywnych możliwe jest pokrycie kosztów budowy/przebudowy wraz z kosztem projektu budowlanego, zakupu i montażu elementów konstrukcyjnych bryły budynku, zakupu i montażu układów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!