Historia firmy EgoTerm

Już w 1995 nasi inżynierowie uczestniczyli w jednych z pierwszych specjalistycznych szkoleń organizowanych przez Fundację Poszanowania Energii w Warszawie. W tym samym roku dzięki wnikliwości i rzetelności naszych opracowań zdobyliśmy zaufanie wyjątkowo wymagającego klienta jakim jest Urząd Miasta Krakowa. Nasze pierwsze opracowania dla UMK zostały weryfikowane przez Krajową Agencję Poszanowania Energii – instytucję, która cieszy się w kraju niewątpliwie największym autorytetem w dziedzinie energooszczędności. Po pozytywnej opinii naszych audytów przez KAPE SA, pomimo silnej konkurencji, zlecono właśnie nam prestiżowe zadanie współtworzenia kompleksowego planu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w Krakowie. W ramach dwuletniej współpracy wykonaliśmy kilkadziesiąt indywidualnych audytów dla szkół, przedszkoli, przychodni lekarskich, urzędów oraz wielorodzinnych komunalnych budynków mieszkalnych. Równocześnie rozpoczęliśmy prowadzenie akcji informacyjno-szkoleniowej wśród małopolskich spółdzielni mieszkaniowych, co zaowocowało wykonaniem audytów dla ponad 100 wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, na podstawie indywidualnych audytów dla każdego budynku, powstały kilkuletnie plany termomodernizacji całości zasobów mieszkaniowych uwzględniający możliwości finansowe spółdzielni. Od tego czasu nasza pozycja na rynku krakowskim została utrwalona, a dobra opinia o naszej firmie rozprzestrzeniła się poza granice naszego województwa.  Rozszerzyliśmy także zakres naszych usług i obecnie poza audytami energetycznymi, wykonujemy także badania termowizyjne, obliczenia zapotrzebowania na moc grzewczą, symulacje zużycia energii w budynkach projektowanych, założenia i projekty planu zaopatrzenia gminy w ciepło, studia wykonalności, programy funkcjonalno-użytkowe oraz audyty w zakresie zmniejszenia zużycia energii elektrycznej na cele oświetleniowe.

W zakresie opracowań podstawowych, na podstawie kilkuletnich doświadczeń, opracowaliśmy własny standard obsługi procesu termomodernizacyjnego obejmujący: niezbędne inwentaryzacje, audyt energetyczny, pomoc w uzyskaniu zewnętrznego finansowania, wieloletni plan remontów, przeprowadzenie zmniejszenia mocy zamówionej, projekty techniczne, organizację przetargów, nadzór inwestorski oraz monitoring uzyskanych oszczędności. Inwestor w zależności od swoich preferencji może przenieść na nas, w całości lub w części, ciężar przeprowadzenia termomodernizacji.

Zapraszając do podjęcia współpracy zapewniamy z naszej strony najwyższy profesjonalizm usług oraz troskę o spełnienie oczekiwań inwestora.